Iskola

Iskolánkról

Iskolánk a város és a régió közoktatási palettájának meghatározó szellemi műhelye, ezért gyorsan és rugalmasan törekszik kielégíteni a korszerű oktatásra vonatkozó társadalmi igényeket. Intézményi feladatait szakmai igényességgel végzi, melynek zálogát a folyamatos önfejlesztésben látja. Demokratikus légkörben – személyes példamutatással – toleranciára, az emberi értékek megbecsülésére, törvényességre nevel.

Kiemelt céljának tekinti a tehetséggondozást, a széles látókörű, ismereteit hasznosítani tudó fiatalok képzését, akik képessé válnak egyéni életük és közösségük tudatos jobbítására. A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola úgy óhajt kaput nyitni jövőbeni újító kezdeményezéseknek, hogy egyúttal ragaszkodik értékes hagyományaihoz.

Valljuk, hogy az oktatás folyamata nemcsak diákjaink ismereteit bővíti, hanem kulturált emberi kapcsolatokra is nevel. Oldott légkörű, nyitott szellemiségű iskolánk ösztönzi tanulóit a sokszínőségre, az önálló és szabad véleménynyilvánításra, a javító szándékú kritikára. Intézményünkben mindenkinek megvan az esélye céljai megvalósítására; a diákok nemcsak következetes elvárásokkal, hanem segítő szándékkal is találkoznak. Mindez megalapozza kiemelt feladataink teljesítését, így a tehetséggondozást, a sokoldalú képességfejlesztést, az átfogó szemléletre nevelést, a felkészítést a további tanulásra.

Bemutatkozó iskolafilmünk

Tormáné Németh Andrea
Lórántné Varga Szilvia
takarító